چوب روسی کیلویی ناجی جان یک کودک از مرگ شد

اصلی ترین بافت تقویت کننده چوب روسی کیلویی و رسانای مواد مغذی درختان و سایر گیاهان و یکی از فراوان ترین و همه کاره ترین مواد طبیعی است.

چوب که توسط بسیاری از گونه های گیاه شناسی، از جمله ژیمنوسپرم ها و آنژیوسپرم ها تولید می شود، در رنگ ها و الگوهای دانه های مختلف موجود است.

نسبت به وزن قوی است، عایق حرارت و الکتریسیته است و دارای خواص صوتی مطلوبی است. علاوه بر این، احساس گرما را القا می‌کند که در مواد رقیب مانند فلزات یا سنگ وجود ندارد و نسبتاً به راحتی کار می‌شود.

به عنوان یک ماده، چوب از زمان ظهور انسان بر روی زمین مورد استفاده قرار گرفته است. امروزه با وجود پیشرفت تکنولوژی و رقابت فلزات، پلاستیک، سیمان و سایر مواد، چوب در اکثر نقش‌های سنتی خود جایگاهی را حفظ کرده و قابلیت استفاده از آن با استفاده‌های جدید در حال گسترش است.

چوب

علاوه بر محصولات شناخته شده مانند چوب، مبلمان و تخته سه لا، چوب ماده اولیه پانل های چوبی، خمیر و کاغذ و بسیاری از محصولات شیمیایی است. در نهایت، چوب هنوز یک سوخت مهم در بسیاری از نقاط جهان است.

در اصطلاح گیاه شناسی، چوب بخشی از سیستمی است که آب و مواد معدنی محلول را از ریشه به بقیه قسمت های گیاه منتقل می کند، مواد غذایی ایجاد شده توسط فتوسنتز را ذخیره می کند و پشتیبانی مکانیکی را فراهم می کند.

تخمین زده می شود که این گیاه توسط 25000 تا 30000 گونه گیاهی از جمله گیاهان علفی تولید می شود، اگرچه تنها 3000 تا 4000 گونه چوبی تولید می کنند که برای استفاده به عنوان ماده مناسب است.

درختان جنگلی مولد چوب و سایر گیاهان چوبی دو دسته هستند: ژیمنوسپرم ها و آنژیوسپرم ها. ژیمنوسپرم ها یا درختان مخروطی دار، چوب های نرمی مانند کاج و صنوبر و آنژیوسپرم ها چوب های سخت معتدل و گرمسیری مانند بلوط، راش، ساج و بالسا تولید می کنند.

لازم به ذکر است که تمایز دلالت بر چوب سخت و چوب نرم در همه موارد صادق نیست. برخی از چوب های سخت – مانند بالسا – نرم تر از برخی از چوب های نرم هستند – مانند سرخدار.