خوردن عرقیات گیاهی در کاشان حافظه را بازسازی می کند

نعناع، عرق نعناع متعلق به خانواده عرقیات گیاهی در کاشان است که شامل حدود 15 تا 20 گونه گیاهی از جمله نعناع فلفلی و نعناع می باشد. این یک گیاه محبوب است که مردم می توانند از آن به صورت تازه یا خشک در بسیاری از غذاها و عرقیات استفاده کنند.

تولید کنندگان خمیر دندان، آدامس، آب نبات و محصولات زیبایی اغلب از روغن نعناع استفاده می کنند.

استفاده از نعناع تازه و سایر گیاهان و ادویه‌ها در آشپزی می‌تواند به فرد کمک کند تا طعم خود را افزایش دهد و در عین حال مصرف سدیم و شکر را کاهش دهد.

در طول تاریخ، مردم از گونه های مختلف گیاه نعناع در پزشکی استفاده کرده اند. انواع مختلف گیاهان نعناع طیف وسیعی از ویژگی های آنتی اکسیدانی و مزایای بالقوه سلامتی را ارائه می دهند، به ویژه برای افرادی که سندرم روده تحریک پذیر (IBS) دارند.

در این مقاله، تجزیه تغذیه ای نعناع را ارائه کرده و فواید احتمالی آن را برای سلامتی توضیح می دهیم.

نعناع گیاهی آرام بخش است که مردم برای هزاران سال از آن برای کمک به تسکین ناراحتی معده یا سوء هاضمه استفاده می کنند.

عرقیات

یک بررسی در سال 2019 نشان داد که مطالعات کنترل شده با دارونما از استفاده از عرق نعناع فلفلی به عنوان درمانی برای طیف وسیعی از بیماری های گوارشی، از جمله سوء هاضمه، IBS، درد معده در کودکان و احساس بیماری پس از جراحی حمایت می کند.

نویسندگان این بررسی دریافتند که عرق نعناع علیه میکروب های مضر عمل می کند، آرامش عضلانی را تنظیم می کند و به کنترل التهاب کمک می کند.

یک مرور متفاوت از منبع معتبر در همان سال، 12 کارآزمایی تصادفی‌سازی و کنترل‌شده را ارزیابی کرد و دریافت که عرق نعناع یک مداخله ایمن و مؤثر برای علائم درد در بزرگسالان مبتلا به IBS است.

با این حال، یک کارآزمایی تصادفی دوسوکور در سال 2019 از 190 نفر مبتلا به IBS نشان داد که روغن عرق به طور قابل توجهی علائم را کاهش نمی دهد.